Home » Mały Chopin Teatr

Mały Chopin w Teatrze – Edukacja

1 marca 2010 Komentuj

Mały Chopin – Teatr

autor tekstu: Michał Rusinek
opracowanie tekstu, reżyseria i scenografia: Antoni Barłowski, Jurek Łazewski
marionetka i kostiumy: Łukasz Kuczyński
muzyka: Fryderyk Chopin
występuje: Antoni Barłowski
reżyseria świateł i realizacja dźwięku: Paweł Wilewski
premiera: 18.05.2009

Mały Chopin Teatr dla Dzieci Antoni Barłowski from Maly Chopin on Vimeo.

Realizacja video: Paweł Wilewski

(*jeśli film nie chce uruchomić się – spróbuj odświeżyć stronę – TUTAJ – lub obejrzyj film na Vimeo – kanal Malego Chopina)

Spektakl Edukacyjny dla Dzieci – Zebrane Recenzje

na czasdzieci.pl: Mały Chopin

Spektakl „Mały Chopin” powstał z inspiracji wierszem Michała Rusinka pt. ”Mały Chopin”. Znakomity i zabawny tekst posłużył do tego, aby przybliżyć młodym widzom sylwetkę jednego z największych muzyków – Fryderyka Chopina.
Dzieciństwo i twórczość małego Frycka pokazane są w nowoczesny sposób, dostosowany do percepcji młodego widza. Na przykładzie współczesnych znaczeń takich pojęć jak: samochód „polonez”, wielkanocny „mazurek” czy uliczne „rondo”, „Mały Chopin” przybliża dzieciom pojęcia muzyczne i proces tworzenia najsławniejszych utworów polskiego wirtuoza. Przedstawienie jest interaktywne aby widz miał poczucie współtworzenia teatru. W spektaklu Antkowi Barłowskiemu towarzyszy marionetka – Fryderyk Chopin. Piękna oprawa scenograficzna i kameralne oświetlenie, tworzą w sztuce niezapomnianą atmosferę.

(źródło Mały Chopin)

na kultura.wp.pl: Teatr Praga dla Dzieci w Zimowe Ferie

Przedstawienie według książki Michała Rusinka „Mały Chopin, czyli jak Frycek został Fryderykiem”. Autor w wierszowanej formie z poczuciem humoru wprowadza dzieci w świat małego Chopina, w którym nie było samochodów, komórek i odtwarzaczy MP3. Mały Frycek zanim został wielkim Fryderykiem, nie cierpiał szpinaku, walczył z mrówkami, leczył zęby fortepianowi. Dzieci poprzez zabawne zestawienia znaczeń, poznają muzyczne pojęcia: Polonez, Mazurek, Rondo. Dowiadują się, jak to się stało, że Chopin zaczął pisać muzykę, i jak powstawały jego najsłynniejsze utwory.
Spektakl w Międzynarodowym Roku Chopinowskim ma w ciekawy sposób zainteresować dzieci Chopinem i jego muzyką. Pokazać, że te wszystkie mazurki, walce i polonezy mogą być zabawne, i że warto ich słuchać.

(źródło Teatr Praga dla Dzieci)

na teatrpraga.pl: Teatralny poranek

Spektakl w Międzynarodowym Roku Chopinowskim ma w ciekawy sposób zainteresować dzieci Chopinem i jego muzyką. Pokazać, że te wszystkie mazurki, walce i polonezy mogą być zabawne, i że warto ich słuchać.
(źródło Teatralny poranek)

na e-teatr.pl: Warszawa. Błyskawiczny „Mały Chopin”

Dwa dni po krakowskiej premierze tomiku „Mały Chopin” (wyd. Znak) w stołecznej Starej Prochoffni odbył się pierwszy spektakl dla dzieci, inspirowany tekstem Michała Rusinka.
(źródło Warszawa. Błyskawiczny Mały Chopin)

na stronie Życia Warszawy – Warszawskie perypetie „Małego Chopina”

(źródło Warszawskie perypetie Małego Chopina)

na stronie qlturka.pl – Mały Chopin w Kazamatach – recenzja, relacja z premiery

Przy dźwiękach wspaniałej muzyki, w oparach sztucznego dymu rozpoczęło się przedstawienie, które przeniosło młodych widzów w czasy, gdy Fryderyk Chopin był małym chłopcem, zgłębiającym tajniki sztuki komponowania. Wcielający się w rolę narratora Antoni Barłowski animował także marionetkę Chopina grającego na fortepianie – ta scena zrobiła na mnie duże wrażenie.
(źródło Mały Chopin – recenzja, relacja z premiery)

na stronie wroclaw.pl – Mały Chopin | teatr dla dzieci

Spektakl daje najmłodszym widzom niepowtarzalną okazję poznania Chopina z czasów jego dzieciństwa. Bohater wspomina, jak to był kiedyś małym Fryderyczkiem albo jeszcze mniejszym Fryckiem.

Na kanwie wierszowanej powiastki Michała Rusinka powstała zabawna opowieść o życiu, dzieciństwie i pracy twórczej Fryderyka Chopina, bez nachalnego dydaktyzmu i nudziarstwa – piękne, poetyckie, choć nie pozbawione humoru przedstawienie teatralne dla najmłodszych.

(źródło Mały Chopin Teatr dla Dzieci)

biuro.chopin2010.pl 2010 „Mały Chopin” Reżyseria i scenografia: Jurek Łazewski Występuje: Antoni Barłowski

Spektakl „Mały Chopin” powstał z inspiracji wierszem Michała Rusinka pt. „Mały Chopin”. Znakomity i zabawny tekst posłużył do tego, aby przybliżyć młodym widzom sylwetkę jednego z największych muzyków – Fryderyka Chopina.
Dzieciństwo i twórczość małego Frycka pokazane są w nowoczesny sposób, dostosowany do percepcji młodego widza. Na przykładzie współczesnych znaczeń takich pojęć, jak: samochód „polonez”, wielkanocny „mazurek” czy uliczne „rondo”, „Mały Chopin” przybliża dzieciom pojęcia muzyczne i proces tworzenia najsławniejszych utworów polskiego kompozytora. Przedstawienie jest interaktywne, aby widz miał poczucie współtworzenia teatru. W spektaklu Antkowi Barłowskiemu towarzyszy marionetka – Fryderyk Chopin. Piękna oprawa scenograficzna i kameralne oświetlenie tworzą niezapomnianą atmosferę spektaklu.
Zapraszamy dzieci w wieku 6–8 lat.

(źródło Biuro obchodów chopin 2010)

 

.